Przejdź do treści
Aktualności

Jeden człowiek, jeden dzień, 100 skoków spadochronowych

PROJEKT 100, to próba wykonania 100 skoków spadochronowych jednego dnia przez jednego skoczka. Cała akcja powinna zająć około czternastu godzin. Głównym jego celem jest zebranie miliona złotych na zakup 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla 100 cierpiących dzieci. Są to wózki, które w każdym przypadku są „szyte na miarę”

a

Patronem projektu jest jedyny polski kosmonauta Generał Mirosław Hermaszewski, który po raz kolejny wspiera realizowane przeze Tomasza Kozłowskiego działania.

Skoki odbędą się 21 czerwca 2018 roku na strefie spadochronowej SKY CAMP w Kazimierzu Biskupim koło Konina. To miejsce zostało wybrane do takiego projektu już po raz drugi, ze względu na kilka ważnych cech: to najwyższy poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia kadra instruktorska tej strefy, ale również doskonały, wygodny i szybki samolot PAC 750 XSTOL oraz betonowy pas startowy, który gwarantuje łagodne starty i bezpieczne lądowania.

Podczas realizacji zeszłorocznego „Projektu 48”, w którym Kozłowski wykonał 48 skoków, tworząc 48 kampanii pomocowych i ostatecznie zbierając 200 tys. zł dla ludzi z różnymi chorobami (guz mózgu, złamany kręgosłup, nowotwór, inne), kilkadziesiąt osób bezinteresownie zaangażowało się w to, aby bezpiecznie przeprowadzić wszystkie operacje lotnicze i bardzo skomplikowane działania logistyczne.

a

W Projekcie 100 Tomasz Kozłowski chce pomóc 100 pokrzywdzonym przez los maluchom, które nigdy nie będą miały szansy na to, aby realizować podobnych do jego pasji. Jak mówi” „nie będą nawet jeździć na rowerze, nie będą biegać, nie będą nawet chodzić. Ale dzisiaj my możemy ukierunkować nasze pasje tak, aby zwrócić uwagę wszystkich na cierpienia tych dzieci i poprosić dobrych ludzi o wpłatę jakiejś sumy, abyśmy wspólnie mogli uzbierać 1.000.000 zł i skutecznie poradzić sobie z konkretnym problemem w Polsce”.

Te 100 skoków, to nie jest projekt sportowy, ale walka o równe szanse dla tych, którzy już na starcie tych szans nie mają.

Projekt zadedykowany jest historii polskich Lotników w 100-lecie polskiego lotnictwa.

TK

Najnowsze wydanie