Przejdź do treści
Aktualności

Konsultacje lekarskie za granicą dostępne dla każdego

Błędna diagnoza, brak możliwości konsultacji, wątpliwości, nierzadko powodują dużo komplikacji i niestety poważne następstwa u osób zmagających się z różnymi, poważnymi dolegliwościami. W czasie pandemii problem tylko narasta, a perspektywy nie wyglądają obiecująco. Z myślą o tych, którzy w przyszłości będą potrzebowali wsparcia wysokiej klasy specjalisty, Wiener TSU S.A. Vienna Insurance Group wprowadził ubezpieczenie eksperckiej opinii medycznej – MediPass.

Ubezpieczenie zapewnia dostęp do ponad 1.000 najlepszych lekarzy na świecie. W ramach świadczenia klient otrzymuje analizę stanu zdrowia, diagnozę medyczną i zalecenia od uznanego w danej dziedzinie specjalisty. Dodatkowo tłumaczenie dokumentacji medycznej oraz na życzenie klienta wskazanie placówek realizujących plan leczenia dostarczonych klientowi w 2 tygodnie, to tylko kilka najważniejszych cech nowego produktu wprowadzonego na rynek. 

Z raportu CBOS „Opinie o błędach medycznych i zaufaniu do lekarzy” wynika, że co 3. mieszkaniec Polski na własnej skórze doświadczył błędu medycznego, 19% często lub zawsze, po konsultacji z lekarzem stara się uzyskać opinię od innego specjalisty. 


Trafna diagnoza lekarska to przepustka do zdrowia – mówi Agnieszka Młynarska, ekspert Wiener. – Od niej zależy skuteczność leczenia i jego długość. To podstawa właściwej terapii.

Produkt zapewnia klientowi dostęp do wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów na świecie, pokrywa koszty postawienia diagnozy oraz procesu jej organizacji. Polisa ubezpieczenia eksperckiej opinii medycznej to odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy w odniesieniu do swojej choroby potrzebują poczucia pewności podejmowanych decyzji oraz określenia optymalnej ścieżki leczenia.
Taka polisa to realna pomoc w razie kłopotów ze zdrowiem. Zapewnia dostęp do najwybitniejszych światowych specjalistów z takich dziedzin jak: kardiologia, kardiochirurgia, neurologia, neurochirurgia oraz onkologia i ortopedia. 


W ramach MediPass ubezpieczony otrzymuje: analizę dolegliwości i stosowną diagnozę, rekomendowany plan leczenia oraz, na życzenie, wykaz placówek medycznych na świecie, w których odpłatnie możliwa jest realizacja zalecanego planu leczenia. Opieką można objąć zarówno osobę indywidualną, jak i najbliższą rodzinę. Roczna polisa dla jednej osoby kosztuje jedynie 99 zł, a dla rodziny do 6 osób – 245 zł. Można ją kupić na www.medipass.pl lub wybranych przedstawicieli ubezpieczeniowych Wiener.
Pracodawca zadba o zdrowie pracowników Wiener wprowadził również ofertę dla pracodawców. Przedsiębiorstwa, która chcą zapewnić swoim pracownikom wsparcie na wypadek trudnej sytuacji zdrowotnej, mogą objąć ich grupowym ubezpieczeniem MediPass. 


Wdrożenie takiego benefitu jest błyskawiczne, a korzyści dla obydwu stron – ogromne – wyjaśnia Agnieszka Młynarska. – Z jednej strony firma buduje swój wizerunek, jako pracodawcy, dla którego zdrowie pracowników stanowi istotną wartość, a tym samym zyskuje większą lojalność pracowników. Z drugiej strony, w wymiarze ekonomicznym trafna diagnoza zapewnia szybszy powrót do zdrowia, a w rezultacie spadek ich absencji pracowników. 


Uzyskanie diagnozy jest proste i trwa tylko 14 dni. Wystarczy zadzwonić pod numer podany na polisie oraz dostarczyć posiadaną dokumentację medyczną. Nad przebiegiem procesu organizacji diagnozy ze świata czuwa polskojęzyczny opiekun klienta, który służy wsparciem dla klienta i koordynuje kontakt ze specjalistą.
 

Najnowsze wydanie