Przejdź do treści
Aktualności

Małgorzata Haller de Hallenburg -niezależny naukowiec

Niezależny naukowiec, Inwestorka, współwłaścicielka globalnego patentu na bioaktywną włókninę biodegradowalną, liderka interdyscyplinarnych projektów badawczych społecznie użytecznych. Pasjonatka ekologii, żeglarstwa i dobrej kuchni -  Małgorzata Haller de Hallenburg.

Innowatorka z wielokierunkowym akademickim wykształceniem oraz pozaakademickim, z biznesowym doświadczeniem oraz wrażliwością na potrzeby społeczne. Skutecznie łączy współczesną naukę z rynkiem. Współpracuje z różnymi jednostkami naukowymi, uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach z obszaru medycyny, zdrowia i nowych technologii. Projektuje rozwiązania, które poprawiają jakość życia, otoczenia człowieka i środowiska.

Od lat rozwija interdyscyplinarne zainteresowania  naukowe z różnych dziedzin: biofizyka, geofizyka, biotechnologia, gospodarka obiegu zamkniętego, innowacyjne technologie materiałowe, rozwiązania systemowe o przełomowym wpływie na środowisko i człowieka, obszary kompozytów polimerowo-włókienniczych, optymalizacja procesów badawczo-rozwojowych. Wynalazki i komercjalizacje były rozwijane we współpracy z ośrodkami naukowymi oraz w ramach założonych dedykowanych podmiotów gospodarczych niekomercyjnych.

Przykłady kilku komercjalizacji: bioaktywna włóknina biodegradowalna, wynaleziona na bazie naturalnych składników, skutecznie blokuje rozwój patogenów chorobotwórczych na jej powierzchni, nagrodzona złotym i srebrnym medalem na międzynarodowych targach wynalazków medycznych w Tajwanie i Bangkoku (globalny patent).

a

Wynaleziony materiał tekstylny, chroniący pacjentów i medyków podczas pobytu w szpitalach i klinikach, wyeliminuje ryzyko zakażeń szpitalnych i podniesie higienę w szpitalach na nieosiągalny dotychczas  poziom. Bioenzymatyczne automyjnie jako bezodpadowa technologia środowiskowa generująca deszczówkę zamiast chemicznych ścieków; Projekt polibazalt - najlżejsza personalizowana ochrona balistyczna; Projekt pościele jachtowe niewilgotniejące podczas rejsów, wzory przemysłowe odzieży funkcjonalnej i innej, projekt paleomleko – mleko funkcjonalne poprawiające jakość życia dzieci z syndromem autyzmu; autonomiczne automaty vendingowe  dla wdrożenia GOZ do w zarządzaniu tekstyliami szpitalnymi celem poprawy stanu higieny i zapobieganie powstawaniu odpadów oraz transmisji zakażeń.

Więcej informacji:biovalley.org.pl

Najnowsze wydanie