Przejdź do treści
Aktualności
Kultura

Bridge to the Future - Fundusz Wsparcia Młodych Artystów-Muzyków

Koncert Laureatów programu stypendialnego 

21 września 2022 antresola warszawskiej Hali Koszyki zamieniła się w prawdziwą salę koncertową. Podczas uroczystego koncertu wysłuchaliśmy utalentowanych młodych muzyków, stypendystów programu “Bridge to the Future - Fundusz Wsparcia Młodych Artystów-Muzyków”.

k

Celem programu jest umożliwienie najbardziej uzdolnionym muzycznie młodym artystom dalszego rozwoju artystycznego. Główny Partner projektu, Fundacja Globalworth pokrywa koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, udziału w polskich i międzynarodowych konkursach. Stypendia o łącznej wartości 30,000 euro finansują również kursy języków obcych, czy zakup instrumentów.

a

Stypendystami “Bridge to the Future” są utalentowani młodzi artyści-muzycy, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy dokładnie wiedzą w jakim kierunku chcą rozwijać swoją artystyczną karierę. W ich grze wybrzmiewa pasja, wrażliwość oraz zaangażowanie połączone z młodzieńczą energią i spontanicznością.

Z krótkimi recitalami wystąpiło sześcioro stypendystów: wiolonczelista - Michał Balas, skrzypaczki - Sara Dragan, Gabriela Graboń i Emilia Jarocka oraz pianistki - Maria Kierzkowska i Julia Łozowska.

Podczas wydarzenia gościliśmy również niezwykłą publiczność, przedstawicieli świata biznesu oraz sztuki, przyjaciół muzyki klasycznej. 

“Bridge to the Future - Fundusz Wsparcia Młodych Artystów-Muzyków” to program stypendialny do którego rekrutacja rozpoczęła się w październiku 2021 roku, wzbudził duże zainteresowanie. Przyciągnął blisko 300 polskich muzyków klasycznych w wieku od 18 do 26 lat, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 50 ośrodków w kraju i zagranicą. 

Podczas I etapu jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu i muzycznego managementu, miało szansę zapoznać się z marzeniami i szczegółowymi biznesplanami stworzonymi przez aplikantów. W II etapie, umiejętności uczestników oceniane były przez wybitne osobowości ze środowiska muzycznego: Benjamina Woodroffe’a (Australia), Davida Watkin’a (Wielka Brytania) oraz Yejin Gil (Korea Południowa/Niemcy).

Patronat prasowy: Business Magazine

Autor: Karolina Sajniak-Drzyzga

Wiceprezes Julian Cochran Foundation

 

Najnowsze wydanie