Przejdź do treści
Aktualności
Turystyka

Art Hotel pełen sztuki

Otwórz drzwi, odstaw walizkę na bok i w ciszy rozpocznij odkrywać detal po detalu hotelowego Apartamentu. Przepiękna, wypełniona po brzegi biblioteczka, stylowe, komfortowe meble. Na ścianach subtelne, ręcznie malowane zdobienia i oryginalne obrazy wrocławskich artystów. Wysokie jak przystało na kamienice sufity dają poczucie przestrzeni. Ogromne okna wpuszczają do środka szeroki strumień światła. Urocza toaletka, gigantyczne łóżko, wiklinowy fotel, przyciągające uwagę gościa żyrandole … ale nadal jest przytulanie, ciepło, spokojnie. Na każdym kroku czuć, że te mury mają swoją długą i arcyciekawą historię

a

Klimat starej kamienicy

Kamienica, a właściwie trzy połączone kamienice, najstarsza z nich pochodzi z XIV wieku, tworzą miejsce niezwykłe.

Zlokalizowany jest na ulicy Kiełbaśniczej, raptem 200 metrów od wrocławskiego Rynku. Stanowi idealne miejsce na nocleg dla wszystkich, którzy kochają architekturę, dostrzegają detale, cenią miejsca z historią, lubią poznawać, odkrywać i cieszy ich otaczające piękno. A jednocześnie chcą poczuć jak bije serce tego miasta.         

Nie bez powodu nazwa hotelu nawiązuje do sztuki. Art Hotel to inkubator inicjatyw kulturalno – artystycznych. Warto sprawdzać co się dzieję, bardzo często organizowane są wystawy, kiermasze książek, koncerty, spotkania autorskie. Hotelowe pokoje stały się także sceną dla jednego z najciekawszych wrocławskich teatrów – Ad Spectatores. 

q

Czesław Miłosz pomazał tu drzwi

Noblista podobno lubił to miejsce i często nocował w Art Hotelu odwiedzając Wrocław. Poszukajcie szklanych drzwi, na których umieszczony jest fragment jego wiersza. Poeta bez wahania złożył na nich swój podpis podczas jednej z wizyt. Zabezpieczony autograf stanowi nie lada gratkę dla jego czytelników. Ludzie kultury i sztuki w ogóle upodobali sobie to miejsce odnajdując w nim oazę spokoju, dyskrecji i inspirującej prostoty. Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Preisner, Krystyna Mazurówna, Norman Davies to tylko niektórzy z Gości Art Hotelu.    

q

Ceniony za:

Lokalizację w samym centrum Wrocławia, bliżej Rynku już się chyba nie da.

Pyszną, polską kuchnię w nowoczesnym wydaniu – Art Restauracja i Kawiarnia ,

Piękne i funkcjonalne wnętrza, które otulają ciepłem i pozwalają poczuć się wyjątkowo.

Niepowtarzalny urok i klimat starej kamienicy odrestaurowanej ze smakiem, klasą i subtelnością.

Domową atmosferę i nienaganny serwis.

a

 

Idealny na:

City break w sercu miasta, świętowanie wyjątkowych okazji we dwoje, rodzinne pobyty we Wrocławiu,

imprezy rodzinne i firmowe, śluby, urodziny … Dobry na teambuilding- spotkania integracyjne ze sztuką i warsztatam, organizację sesji fotograficznych.

Ceny za noc za pokój 2 osobowy zaczynają się od 252 zł.

ART HOTEL **** | ADRES: Kiełbaśnicza 20 / 50-110 Wrocław

www.arthotel.pl IG Art Restauracja https://www.instagram.com/artrestauracja_wroclaw/

Najnowsze wydanie