Aktualności
Lifestyle

Iga Świątek nie ma sobie równych w Paryżu!

Nokaut w finale! Iga Świątek znów mistrzynią Rolanda Garrosa!

Po znakomitym zwycięstwie 23-latka z Raszyna sięgnęła po czwarty tytuł na kortach Rolanda Garrosa i zarazem piąty w Wielkim Szlemie.

W sobotnim finale międzynarodowych mistrzostw Francji Iga Świątek zmierzyła się z Jasmine Paolini. Rozstawiona z numerem 12. Włoszka sprawiła sporą niespodziankę, docierając do swojego pierwszego wielkoszlemowego finału. Mimo imponującego osiągnięcia, Paolini nie była faworytką w starciu z liderką rankingu WTA. Iga Świątek, potwierdzając swoją dominację na ceglanej mączce w tym sezonie, pewnie zwyciężyła 6:2, 6:1 w zaledwie godzinę i 7 minut.

Początek pierwszego seta zapowiadał emocjonujący pojedynek. W drugim gemie Paolini obroniła break pointa i utrzymała serwis. Chwilę później, wykorzystując problemy Świątek przy jej podaniu, Włoszka zdołała zdobyć przełamanie. 23-latka z Raszyna popełniła kilka błędów, co sprawiło, że na zmianę stron schodziła z wynikiem 1:2.

Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród wyniosła 53,478 mln euro

Raszynianka chciała szybko uzyskać bezpieczną przewagę na początku drugiej części spotkania. Sytuacja na korcie wyraźnie się odwróciła. Jasmine Paolini nie można odmówić ambicji i woli walki. W kluczowych wymianach była jednak o klasę gorsza od pierwszej rakiety świata.