Przejdź do treści
Aktualności
Turystyka

Tu zawsze świeci słońce - atrakcje Krynicy Morskiej

Krynica Morska, perła polskiego wybrzeża położona na krańcu urokliwej Mierzei Wiślanej. Od północy otoczona wodami Bałtyku, od południa Zalewu Wiślanego. Posiada długie tradycje wypoczynkowe, sięgające 1815 r. Znajduje się tu port morski, cztery przystanie oraz kilka kąpielisk. W sezonie letnim funkcjonuje połączenie statkami żeglugi przybrzeżnej z Tolkmickiem, Elblągiem i Fromborkiem. Miasto posiada bogate zasoby lecznicze wód oraz klimatu.

a

Niewątpliwą atrakcją jest  „Plaża Biała” gdzie drobniutki piasek kojąco masuje nasze stopy. Wyższa niż na otwartym morzu temperatura wody  w Zatoce Gdańskiej daje przyjemność i frajdę z kąpieli. Dla Państwa udostępniamy  w Krynicy Morskiej 500 m i w Piaskach 200 m oznaczonego, strzeżonego i bezpiecznego kąpieliska. Dla amatorów rowerów przygotowaliśmy niezwykle urokliwą ścieżkę rowerową a amatorzy sportów wodnych mogą skorzystać z pięknej mariny.

q

Co warto zobaczyć?

Port Krynica Morska największa marina położona na wodach Zalewu Wiślanego. Swoim zasięgiem obejmuje  port jachtowy, port pasażerski i przystań rybacką.  Cumują tu różnorodne jednostki pływające, a w okresie letnim odbywają się regularne rejsy po Zalewie Wiślanym oraz regaty we wszystkich klasach sportowych.

Na południowy zachód od portu jachtowego znajduje się przystań rybacka. Amatorzy świeżych ryb mogą tam  kupić miedzy innymi sandacza, okonia, leszcza i węgorza.

Podążając w kierunku Piasków można wybrać się na Wielbłądzi Garb - to najwyższa stała wydma w Europie, jej wysokość to 49 m n.p.m. Na jej szczycie znajduje się platforma widokowa.

Trochę dalej, w okolicy leśniczówki ze szczytu Góry Pirata możemy podziwiać widok na Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską. Jest to kolejny punkt widokowy oraz miejsce obserwacji ptaków.

Całą panoramę miasta i okolicy można zobaczyć z latarni morskiej. Obiekt ten jest w pełni czynny i  pełni rolę nawigacyjno-ostrzegawczą od 1951 r. zastępując poprzednią latarnię, zburzoną w czasie II wojny światowej.

Miłośników przyrody może zachwycić rezerwat „Buki Mierzei Wiślanej”. Wiek drzewostanu bukowego wynosi około 200 lat. Malowniczy charakter tego miejsca zachęca do spacerów oraz zadumy nad burzliwą historią lasów na Mierzei.

a

Inne atrakcje Krynicy Morskiej to: Centrum Rekreacyjno  Sportowe przy ul. Rybackiej. Niemal 2 hektary atrakcyjnie i nietuzinkowo zagospodarowanego terenu dla osób szukających aktywności fizycznej. Na terenie znajdują się 2 korty tenisowe, boisko wielofunkcyjne, trampoliny, plac zabaw dla najmłodszych, siłownia, różnorodne urządzenia do ćwiczeń oraz wiata odpoczynkowa z możliwością rozpalenia grilla i ogniska.

Trochę mniejsze miejsca rekreacyjne tzw. place zabaw znajdują się także w Piaskach i Przebrnie.

a

Ścieżki rowerowe - Krynica Morska posiada niezwykle ciekawe ścieżki rowerowe. Jedna z nich biegnie wzdłuż Zalewu Wiślanego a druga nad Zatoka Gdańską. Obie są niezwykle urokliwe, tak wiec amatorzy rowerów z pewnością się ucieszą. Ponadto w mieście w okresie wakacji funkcjonuje kilka wypożyczalni rowerowych.  

Zakochani upatrzyli sobie także ciekawe miejsce do miłosnych wyznań a mianowicie urokliwą ławeczkę na Bulwarze Słonecznym. Chętnie się tam fotografują na tle morza i zieleni przesyłając w świat piękne zdjęcia.

Dla miłośników fotografii i żaglówek usytuowana została w Porcie Jachtowym ramka do fotografowania i dokumentowania swoich pobytów w naszym mieście.

Wszystkim, którzy odwiedzą nas życzymy dobrych wakacji i zapraszamy  do Krynicy Morskiej bo ‘’Tu zawsze świeci słońce”

Jednym z ciekawszych obiektów hotelowych w Krynicy Morskiej jest White Resort   https://krynicamorskahotele.pl/

Jak twierdzi Cezary Iwaniak - Nowoczesny obiekt znajduje w bezpośredniej bliskości piaszczystej plaży. Otaczający go gaj sosnowy stanowi dopełnienie całości . White Resort proponuje pokoje o podwyższonym standardzie oraz klimatyczne apartamenty zapewniające wyjątkowy komfort. Restauracja serwuje regionalne specjały oraz dania utrzymane w morskim klimacie. Gdy już znudzi Państwa plażowanie można w obiekcie skorzystać z wypożyczalni rowerów i wybrać się na wycieczkę ścieżkami Mierzei Wiślanej. Niezwykłe walory przyrodnicze sprawią, że wypoczynek w tym miejscu należy do niezapomnianych przeżyć ,wyjątkowy urok parku krajobrazowego gwarantuje pobyt w ciszy i spokoju. White Resort w Krynicy Morskiej to Twoje miejsce na wakacje 2021 - dodaje Cezary Iwaniak.

Najnowsze wydanie