Przejdź do treści
Motoryzacja

W pełni elektryczne Volvo C40

Volvo C40 Recharge to pierwszy model Volvo w historii firmy, który został zaprojektowany wyłącznie z napędem elektrycznym. C40 Recharge jest oparty na kompaktowej architekturze modułowej (CMA), zaawansowanej platformie pojazdu opracowanej wspólnie z Geely Group.

C40 Recharge to crossover ze wszystkimi zaletami SUV-a, ale o niższej i smuklejszej konstrukcji z poprawioną aerodynamiką. Charakteryzuje się efektownym tyłem pasującym do niższej linii dachu, a nowy przód wprowadza nowe oblicze elektrycznego Volvo i obejmuje reflektory wykonane w najnowocześniejszej technologii pikselowej.

q

Wewnątrz C40 Recharge oferuje wysoką pozycję siedzącą, preferowaną przez większość kierowców Volvo. Standardowy stały dach panoramiczny dodaje wrażenia światła i przestrzeni, a ponadto jest to pierwszy model Volvo z całkowicie pozbawionym skóry wnętrzem.

Nowa ekskluzywna tapicerka Tailored Wool Blend w modelach Recharge jest wykonana w 30% z odpowiedzialnie produkowanej wełny i w 70% z poliestru z kontrastującą białą lamówką, stworzona, aby zoptymalizować doznania współczesnego, zrównoważonego luksusu.

Zaawansowany system oczyszczania powietrza zapobiega przedostawaniu się do kabiny nawet 80 procent niebezpiecznych cząstek PM 2,5. Bez względu na warunki na zewnątrz, rozwiązanie może pomóc pasażerom cieszyć się lepszą i zdrowszą jakością powietrza, mając jednocześnie możliwość monitorowania poziomu cząstek i pyłków na zewnątrz samochodu.

a

Łączność i informacje i rozrywka

Podobnie jak XC40 Recharge, C40 Recharge jest wyposażony w jeden z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych na rynku, opracowany wspólnie z Google. Zapewnia konsumentom aplikacje Google i wbudowane usługi, takie jak Mapy Google, Asystent Google i aplikacje w Google Play.

Nieograniczona ilość danych umożliwia doskonałą łączność, a C40 Recharge będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania bezprzewodowo. Oznacza to, że po opuszczeniu fabryki będzie nadal ulepszany, dzięki ciągłemu aktualizowaniu najnowszych technologii.

Technologia układu napędowego

C40 Recharge jest wyposażony w dwa silniki elektryczne, jeden na przedniej i jeden na tylnej osi. Są one zasilane baterią o pojemności 78 kWh, którą można szybko naładować od 10 do 80 procent w nieco ponad 30 minut*. Samochód ma certyfikowany zasięg około 451 km (w cyklu mieszanym WLTP)**.

Od 2023 roku C40 Recharge jest również dostępny z jednym pojedynczym silnikiem elektrycznym na przedniej osi. Ta wersja jest wyposażona w akumulator 69 kWh i przewidywany zasięg do 438 km (w cyklu mieszanym WLTP) * na jednym ładowaniu w cyklu jazdy WLTP. Akumulator można naładować od 10 do 80 procent pojemności w nieco ponad 30 minut ** w systemie szybkiego ładowania.

Więcej informacji na temat oferty układów napędowych można znaleźć w  specyfikacjach technicznych.  

Bezpieczeństwo i pomoc kierowcy

Biorąc pod uwagę wagę 500 kg akumulatora wysokonapięciowego i brak silnika spalinowego, struktura nadwozia C40 Recharge została zaprojektowana tak, aby pochłaniać jeszcze więcej energii zderzenia niż odpowiednik samochodu z silnikiem spalinowym.

Akumulator jest chroniony klatką bezpieczeństwa, która składa się z ramy z wytłaczanego aluminium. Został on osadzony w środku struktury nadwozia samochodu, tworząc wokół niego wbudowaną strefę zgniotu. Umieszczenie akumulatora pod podłogą samochodu obniża również środek ciężkości samochodu, zapewniając lepszą ochronę przed dachowaniem.

Z tyłu elektryczny układ napędowy został zintegrowany z nadwoziem, aby zapewnić lepsze rozłożenie sił zderzenia z dala od kabiny.

C40 Recharge jest również wyposażony w najnowsze zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) firmy Volvo Cars: nowoczesny, skalowalny system bezpieczeństwa czynnego, na który składa się szereg radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych.

Platforma ta umożliwia rozwój i wdrażanie aktywnych systemów bezpieczeństwa, takich jak wykrywanie innych użytkowników dróg, automatyczne hamowanie i unikanie kolizji. Dzięki funkcji Pilot Assist pozwala również na delikatne wspomaganie kierowcy od zatrzymania do prędkości autostradowych.

Informacje dla konsumentów są dostępne na  stronie https://www.volvocars.com/intl/v/cars/c40-electric

 

Opisane funkcje mogą być opcjonalne. Opisy i fakty zawarte w tym materiale prasowym dotyczą międzynarodowej gamy samochodów Volvo Cars. Specyfikacje pojazdów i dokładna oferta dla klientów mogą się różnić w zależności od kraju lub mogą nie być (jeszcze) dostępne na wszystkich rynkach.

Google, Android, Google Play i Google Maps są znakami towarowymi firmy Google LLC.

* Czasy ładowania zależą od takich czynników, jak temperatura zewnętrzna, aktualna temperatura akumulatora, sprzęt do ładowania, stan akumulatora i stan samochodu.

** Zasięg zgodny z realistycznym cyklem jazdy WLTP w kontrolowanych warunkach dla nowego samochodu. Rzeczywisty zasięg może się różnić i można go poprawić za pomocą nadchodzących bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania.

Najnowsze wydanie