Przejdź do treści
Kultura

Bestsellery Empiku w gronie najlepszych na świecie!

Pierwsza polska nominacja w kategorii wydarzeń kulturalnych do World Best Events

Tegoroczna gala rozdania nagród Bestsellery Empiku uzyskała nominację w prestiżowym konkursie World Best Events. Jury wskazało ją jako jedno z 9 najlepszych wydarzeń kulturalnych na świecie. Nagrody World Best Events zostaną rozdane 23 listopada w portugalskiej Coimbrze w ramach BEA World Festival.

a

Liga Eventowych Mistrzów

Gala Bestsellery Empiku 2017 to jedno z dwóch wydarzeń z Polski, które odbyły się w tym roku i zyskały uznanie międzynarodowego jury oraz znalazły się w gronie nominowanych do najważniejszych nagród eventowych na świecie (nominację w kategorii live entertainment dostała „niezniszczalna tęcza” na placu Zbawiciela). Bestsellery Empiku to największy plebiscyt kulturalny w Polsce, zwieńczony galą telewizyjną. Zrealizowany 6 lutego 2018 event całkowicie przełamał konwencję telewizyjnego widowiska, dzięki wyjątkowej oprawie 360 stopni. Przerysowane typowe elementy domowego salonu skrywały cztery sceny, na których występowali artyści, zaskoczyły 700 osób zgromadzonych w studio i przyciągnęły przed ekrany telewizorów ponad 2,5 mln widzów stacji TVN.

Zorganizowaliśmy wydarzenie, które porwało, ujęło i zachwyciło publiczność całym „opakowaniem” – nietypowymi rozwiązaniami zastosowanymi w warstwie scenograficznej, wizualnej i technicznej, a także bardzo atrakcyjnym lineupem muzycznym. Gościliśmy m.in. Stinga & Shaggy’ego oraz Jessie Ware podkreśla Monika Marianowicz, Menadżer ds. PR&Eventów, wieloletni producent gali z ramienia Empiku. Anna Gogacz, General Manager agencji Allegro dodaje: – Bestsellery Empiku 2017 to przykład projektu, który poprzez połączenie odważnej kreacji, innowacyjnych rozwiązań i współpracy z klientem opartej na pełnym zaufaniu, przełamał schemat w swojej kategorii. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona topowych projektów z całego świata i będziemy mogli zmierzyć się w finale z najlepszymi.

Najważniejsze nagrody światowej branży eventowej

Rozdanie nagród World Best Events ma miejsce podczas uroczystej gali w ramach BEA World Festival – corocznego wydarzenia, kluczowego dla światowej branży eventowej. Statuetki w dziewięciu kategoriach są przyznawane od 2006 roku najlepszym światowym realizacjom, które cechuje kreatywność i innowacyjność. Nominowane projekty oceniane są przez jury złożone z przedstawicieli czołowych światowych agencji i stowarzyszeń eventowych. W tym roku do konkursu zgłoszono 303 projekty, z których nominacje otrzymało ponad 150 realizacji, przygotowanych przez 122 agencje z 28 krajów. BEA World Festival odbędzie się w dniach 21-24 listopada 2018 w Coimbrze w Portugalii.

Empik i Agencja Allegro zapowiadają, że kolejna gala Bestsellerów Empiku, którą będzie można oglądać na żywo na antenie TVN 13 lutego 2019 roku od godz. 20.15, ponownie dostarczy mnóstwo zaskoczeń dzięki zastosowaniu nietypowych rozwiązań – i scenograficznych, i multimedialnych.

 

Najnowsze wydanie