Przejdź do treści
Aktualności
Turystyka

Nie ma drugiej takiej restauracji we Wrocławiu

W jednej z XVI-wiecznych kamienic wrocławskiego starego miasta znajduje się Hotel Dwór Polski. Jak głosi legenda, to właśnie tutaj król Zygmunt III Waza przybywszy potajemnie do Wrocławia spotkał się ze swoją przyszłą żoną Anną Habsburg. Przekraczając próg hotelu, czuć historyczny klimat tego miejsca i prawdziwą polską gościnność, wchodząc do restauracji zaś, wita nas zapach tradycyjnej polskiej kuchni, soczystej kaczki, wykwintnego jelenia, bażanta oraz wyjątkowych żeberek, wypiekanych według przekazywanej od pokoleń receptury.

a

Dwór Polski to tętniące życiem i klimatyczne miejsce pełne historii, znajdujące się w samym sercu wrocławskiego rynku, na które składa się Hotel Dwór Polski przy ul. Kiełbaśniczej 2 oraz Restauracja Królewska, znajdująca się w gotycko-renesansowej kamienicy z elementami późnobarokowymi, znanej jako „Dwór Polski” przy ul. Rynek 5.

a

Fasada kamienicy Dwór Polski skrywa pewną ciekawostkę architektoniczną, którą jest tzw. iluzoryczne okno. Jedno z okien kamienicy zostało domalowane z przyczyn estetycznych, chodziło o zachowanie symetrii. Z daleka wygląda, jak prawdziwe, a po drugiej stronie fałszywego okna nie ma nic. Warto przyjrzeć się tej kamienicy z bliska.

a

Klimatyczny 4-gwiazdkowy hotel oferuje pokoje i apartamenty, urządzone w zabytkowym stylu. Wnętrza utrzymane są w stonowanej kolorystyce w duchu minionych lat, co pozwala na wyjątkowy odpoczynek od codzienności, a nawet swoiste przeniesienie się w czasie.

Restauracja serwuje dania kuchni polskiej i międzynarodowej, a jej wnętrza udekorowane są antykami i husarskimi zbrojami. Dla tych, którzy wolą zjeść posiłek na zewnątrz, posiadamy dwa ogródki – z widokiem na wrocławski rynek oraz bardziej kameralne patio, usytuowane wewnątrz kamieniczek, z wejściem zarówno od strony rynku, jak i od ulicy Kiełbaśniczej.

a

Dwór Polski to miejsce, które przede wszystkim tworzą ludzie. Tutaj zawsze tętni życie. Bardzo często organizowane są różnego rodzaju spotkania, wydarzenia kulturalne, wystawy, aukcje, koncerty oraz eventy, a także wesela, komunie czy imprezy firmowe.

Przepiękna sala bankietowa urządzona w stylu typowym dla wiedeńskich kawiarni, a także Salą Świetlikowa, z ciekawymi elementami dekoracyjnymi, wspaniałym witrażem, zabytkową fontanną i fortepianem świetnie nadają się na wszelkiego rodzaju prezentacje, szkolenia, śluby cywilne, wesela, komunie i różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Ceniony za niespotykaną gościnność Dwór Polski, witał ludzi kultury, sztuki, polityki czy sportu z całego świata, a w naszych progach byli: Jan Paweł II, Krzysztof Penderecki, Zbigniew Wodecki, Nick Cave, William Wharton, Boney M, Helena Vondrackova Jan Nowak Jeziorański, Zbigniew Boniek, Lech Wałęsa i wielu innych.

Galeria

Najnowsze wydanie