Przejdź do treści
Aktualności
Motoryzacja

Prestiżowe nagrody dla elektrycznego Nissana LEAF

W ostatnich latach samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność, powoli stając się elementem krajobrazu motoryzacyjnego. Potwierdzeniem tego trendu są kolejne wyróżnienia dla Nissan LEAF, najlepiej sprzedającego się w Europie samochodu bezemisyjnego, który otrzymał tytuły Samochodu Roku w kategorii „Miejski wojownik” w plebiscycie Wirtualnej Polski oraz „Ekoauta”, przyznanego przez motoryzacyjną redakcję Rzeczpospolitej. Z kolei Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych wyróżniło Nissana za innowacyjne podejście do promocji elektromobilności.

n

Nissan LEAF święci triumfy nie tylko ustanawiając coraz to nowe rekordy sprzedaży, ale także zdobywając powszechne uznanie wśród ekspertów jako najlepsza odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stoi dzisiejsza motoryzacja. LEAF jest ikoną Inteligentnej Mobilności Nissana, koncepcji strategicznej, która definiuje sposób, w jaki producent widzi kierunek rozwoju branży w trzech głównych obszarach – tego jak pojazdy są napędzane, jak się prowadzą i w jakim stopniu są zintegrowane z otoczeniem. Kolejne wyróżnienia dla japońskiej firmy i samego modelu potwierdzają słuszność obranej drogi.

„Miejski wojownik”

Wirtualna Polska po raz drugi wybierała najlepsze samochody na rynku. Zwycięzcą w kategorii „Miejski wojownik” został elektryczny Nissan LEAF.

m

Motoryzacyjna redakcja Wirtualnej Polski szukała w tej kategorii samochodu czującego się w zatłoczonych miastach jak ryba w wodzie. Zwycięzca musiał jak najlepiej odpowiadać na wszystkie oczekiwania, które współcześnie stawia się pojazdowi do codziennej jazdy. Najlepszym wyborem okazał się właśnie Nissan LEAF. Jak podkreśla jury, elektryczny samochód japońskiej marki posiada napęd, który jest nie tylko przyjazny środowisku, ale jednocześnie nie wymaga wyrzeczeń – bardzo sprawnie rozpędza auto, zapewnia więcej niż wystarczający zasięg oraz wysoki komfort podróżowania dzięki niskiemu poziomowi hałasu.

h

W uzasadnieniu czytamy także, że „LEAF jest nie tylko oszczędny i wygodny, ale stanowi także przepustkę do znacznie szybszej, codziennej komunikacji, co jest możliwe m.in. dzięki przywilejowi korzystania przez samochody zeroemisyjne z buspasów w miastach”.

Nissan LEAF został także doceniony za oferowane rozwiązania, które bardzo ułatwiają jazdę kierowcom. System e-Pedal umożliwia ruszanie, przyspieszanie, zmniejszanie prędkości lub pełne zatrzymywanie przy użyciu jedynie pedału przyspieszania. Z kolei technologia ProPILOT wspiera kierowcę podczas jazdy po autostradzie poprzez automatyczne utrzymywanie prędkości i odległości do samochodu poprzedzającego oraz utrzymywanie pojazdu pośrodku pasa ruchu. 

Najnowsze wydanie