Przejdź do treści
Aktualności
Kultura

Jubileusz 50-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa

Jubileusz 50-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa

a

TPB świętuje w tym roku swój jubileusz pod pod nazwą: „Wesele w zagrodzie”. Do dworku Zagroda w Brwinowie przybyli licznie przyjaciele i sympatycy TPB, aby w wyjątkowy sposób świętować lata wielu cennych inicjatyw lokalnych Towarzystwa oraz wzmacniać poczucie wspólnoty wśród mieszkańców Gminy Brwinów i powiatu pruszkowskiego.

a

Bogaty i urozmaicony program uczynił dla lokalnej społeczności wielkie święto. Scenariusz uroczystości przewidywał zainicjowane przybycie nowożeńców – pierwszego właściciela Zagrody, pisarza Zygmunta Bartkiewiczów i jego żony Eugenii.  W oryginalny sposób nawiązano też do ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Aktorzy Katarzyna Afek i Jacek Zienkiewicz stanęli przed nie lada wyzwaniem – wcielili się w rolę Barkiewiczów oraz odegrali różne sceny z  ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Aktorzy przypomnieli też najbardziej znane fragmenty narodowego dramatu ,,Trza być w butach na weselu…”. 

q

Nie zabrakło licznych wystąpień, wspomnień i gratulacji składanych na ręce prezes Krystyny Nowickiej i obecnego zarządu.

W uroczystym jubileuszu 50-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa wzięli udział również: Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Radni Powiatu Pruszkowskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji.

Urozmaiceniem uroczystości była prezentacja ,,żywego obrazu” Józefa Chełmońskiego.

Aktorzy:  Katarzyna Afek i Jacek Ziemkiewicz

Galeria

Najnowsze wydanie