Przejdź do treści
Turystyka

NA BIELANACH WROCŁAWSKICH POWSTAŁ NOWY OBIEKT Q HOTEL

NAJNOWSZY I NAJWIĘKSZY OBIEKT Q HOTEL ZOSTAŁ WYBUDOWANY W ATRAKCYJNEJ LOKALIZACJI - BLISKO LOTNISKA ORAZ GŁÓWNEGO WĘZŁA KOMUNIKACYJNEGO WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO.

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada architekt Maciej Ryba z warszawskiego Biura Projektów Kazimierski i Ryba, a za projekty wnętrz Andrzej Chrobak z M.O.T. Studio. Hotel oferuje 201 pokoi, a wśród nich 8 pokoi typu Superior o podwyższonym standardzie, 8 typu Junior Suite z aneksem kuchennym i częścią wypoczynkową, a także 8 apartamentów i 3 pokoje przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pobyt Go ści umili sauna, fitness oraz bogate zaplecze gastronomiczne. W hotelu znajduj ą się trzy restauracje - śniadaniowa, a’la carte oraz Restauracja Tarasova z tarasem i widokiem na panoramę Wrocławia. Ta ostatnia została stworzona z myślą o Parach szukających nietuzinkowego miejsca na nowoczesną uroczystość weselną. Q Hotel Plus Wrocław Bielany jest również otwarty na organizację konferencji: Posiadamy 3700m2 powierzchni konferencyjno-eventowej spełniającej najwyższe oczekiwania organizatorów wydarzeń. W obiekcie można wydzielić 19 niezależnych sal konferencyjnych, a organizatorzy maj ą dostęp do udogodnień takich jak parking, systemy zawiesi scenicznych, czy winda towarowa umożliwiająca wprowadzenie pojazdów na przestrzeń eventową – dodaje Dyrektor Winiarski. Hotel jest szóstym obiektem sieci Q Hotel i zapewne nie ostatnim. Poza nim z powodzeniem funkcjonuj ą dwa krakowskie hotele (Q Hotel Kraków i Q Hotel Plus Kraków), Q Hotel Plus Wrocław w centrum Wrocławia, Q Hotel Grand Cru Gdańsk nad Motław ą, a także zlokalizowany tuż obok dworca Q Hotel Plus Katowice.

Sieć współpracuje z dietetyczką Ewelin ą Fabisiak, dzięki czemu na śniadaniach we wszystkich hotelach znajduj ą się stoły pełne zdrowych, dobranych przez dietetyczkę produktów („Stół Q zdrowia”), a także m.in. można samodzielnie wycisnąć sok wg instrukcji dietetyczki, czy skomponować zdrowe śniadanie z pomoc ą materiałów edukacyjnych hotelu. Q Hotel Plus Wrocław Bielany wspólnie z dietetyczką opracował specjalną ofert ą konferencyjną wspieraj ą c ą koncentrację / pracę mózgu (o nazwie „Brain Food Q”). Wśród proponowanych pozycji znajduje się jedzenie, które wspiera wydolność mózgu i koncentrację. Dieta w znaczący sposób przyczynia się do funkcjonowania metabolizmu mózgu. Każdy serwowany składnik dań i napojów ma funkcję wspierającą wydolność mózgu. Dania s ą serwowane w szkle (np. w szklanych słoiczkach), co wpisuje się w trend eko. W menu znajduj ą się soki, smoothie, napary, czy słodko ści bez cukru oraz wytrawne posiłki z produktów najwyższej jakości.

 

Najnowsze wydanie