Przejdź do treści
Aktualności
Turystyka

Cud prawdziwy, czyli Warmia i Mazury

Stali bywalcy Warmii i Mazur potrafią przejechać nawet setki kilometrów, żeby odwiedzić swoją ulubioną restaurację z tradycyjną kuchnią, wybrać się w rejs po jednym z tysięcy jezior lub na wyprawę rowerową. Rosnące zainteresowanie regionem przyczynia się do nieustannego rozwoju bazy turystycznej. W tak sielskich warunkach można zatrzymać się w luksusowym hotelu lub gospodarstwie agroturystycznym, zdecydować się na pobyt w SPA lub spędzić noc pod namiotem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zatrzymać tam na dłużej. Nie brakuje ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych, którzy dzięki pasji i realizacji własnych idei w inspirującym otoczeniu mogą tworzyć projekty i marki, odnoszące globalny sukces.

W strategii rozwoju władze wojewódzkie kładą nacisk na żywność wysokiej jakości, drewno i meblarstwo oraz szeroko pojętą ekonomię wody. To tutaj produkuje się: luksusowe jachty cumujące w portach całego świata, meble i wyroby z drewna, drukarki 3D, opony samochodowe czy opakowania dla luksusowych marek. Koncentracja w regionie: funduszy unijnych, zaplecza naukowo-badawczego oraz potencjału tkwiącego w ludziach zapewniają wsparcie wszystkim przedsiębiorcom – lokalnym biznesmenom i globalnym koncernom. Te działania nieustannie przyciągają nowych inwestorów. Świadczą o tym liczby: w 2017 roku specjalne strefy ekonomiczne wydały 352 zezwolenia, czyli niemal o sto więcej niż w 2016 roku; dwukrotnie poprawiła swój wynik Warmińsko-Mazurska SSE, która wydając 36 zezwoleń, zagwarantowała sobie 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu.

 

 

Na Warmii i Mazurach działają firmy odnoszące światowy sukces, ich pracownicy mogą zachwycać się odprężającym krajobrazem, a nie tkwić w metropolitalnym zgiełku. Krótszy czas dojazdu do pracy, czyste powietrze, ekologiczna i nieprzetworzona żywność dopełniają przestrzeni, w której można zdrowo żyć, a czas wolny przeznaczyć na wypoczynek, rekreację dla rodziny czy na spotkania ze znajomymi. Wszystko toczy się spokojnie, poza rozwojem biznesu oczywiście. Wyjazdy służbowe, konferencje i szkolenia coraz częściej odbywają się w Krainie Tysiąca Jezior. Nowoczesne przestrzenie biurowe i sale konferencyjne ulokowane w malowniczych miejscach tworzą zupełnie nową jakość turystyki biznesowej. Ostatnie lata pokazują, że region jest idealnym miejscem do łączenia rozwoju zawodowego ze spokojnym życiem.

Dowiedz się więcej:

www.invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk

a

 

Najnowsze wydanie