Przejdź do treści
Aktualności
Motoryzacja

LEXUS RX 450H najlepszym autem w klasie premium

Lexus RX 450h, duży luksusowy SUV z napędem hybrydowym, zdobył tytuł Best Premium Hybrid Car w konkursie DrivingElectric Awards. 

a

Lexus RX to wyrafinowany, luksusowy SUV, którego napęd hybrydowy daleko przewyższa silniki Diesla w konkurencyjnych modelach. 

Hybrydowy napęd Lexusa RX to połączenie silnika benzynowego V6 o pojemności 3,6 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa i dwóch silników elektrycznych/generatorów, które wspólnie napędzają przednią oś. Trzeci silnik elektryczny odpowiada za napęd tylnej osi, tworząc oferowany w standardzie elektryczny, automatycznie dołączany napęd 4x4 o nazwie E-Four. Całkowita moc samochodu wynosi 313 KM.

a

Lexus RX jest jednym z pionierów zelektryfikowanych napędów. W 2004 roku zadebiutował RX 400h – pierwszy na świecie samochód luksusowy z napędem hybrydowym. Model RX 400h wprowadził technologię hybrydową do klasy premium oraz do segmentu SUV.

a

W ciągu 22 lat swojej historii RX doczekał się czterech generacji, nieustannie ewoluując w kierunku coraz wyższego poziomu komfortu, wyrafinowania i luksusu opartego na ręcznym wykonaniu i rzemieślniczych detalach. Napęd hybrydowy z czasem stawał się coraz bardziej wydajny i dawał coraz więcej radości z jazdy. W 2017 roku gama modelowa RX powiększyła się o dłuższą, siedmioosobową wersję RX L.

a

RX stanowił fundament, na którym Lexus zbudował całą gamę SUV-ów klasy premium, dostępnych w wersji hybrydowej. W 2014 roku dołączył do niego średniej wielkości model NX, zaś w 2019 roku kompaktowy UX. W tym roku za sprawą modelu UX 300e Lexus wchodzi na rynek samochodów elektrycznych na baterie.

red

Najnowsze wydanie