Przejdź do treści
Nieruchomości

Morze możliwości z Metrohouse i Gold Finance

Metrohouse i Gold Finance, czyli największa w Polsce sieć biur nieruchomości oraz czołowy pośrednik kredytowy, pokazują, że najwięcej korzyści przynosi wzajemna współpraca. Jednocześnie taka kompozycja grupy kapitałowej daje możliwości rozwoju oraz prowadzenia własnego biznesu pod znanymi  markami.

Zarówno rynek kredytów hipotecznych, jak i rynek mieszkaniowy przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy boom. W największych miastach ceny nieruchomości w ciągu ostatniego roku wzrosły o kilkanaście procent. Jednocześnie nie spada popyt. Jak podaje firma JLL w pierwszym półroczu 2021 r. nowych nabywców znalazło ponad 19,5 tys. mieszkań z rynku pierwotnego, co jest najlepszym wynikiem sprzedażowym w historii.

Niespotykanie wysokie zainteresowanie inwestycjami na rynku nieruchomości stało się kołem napędowym rozwoju działalności pośredników obrotu nieruchomościami  Metrohouse i ekspertów kredytowych Gold Finance. Partnerzy Metrohouse i Gold Finance działając pod silnymi, rozpoznawalnymi markami, partycypują w znaczący sposób w hossie na rynku. – Jeśli porównamy pierwszy kwartał 2020 r. do analogicznego kwartału bieżącego roku, średnie obroty naszych biur wzrosły o 42 proc. Silne marki i wysokie przychody biur Metrohouse/Gold Finance przyciągają nowych partnerów zainteresowanych współpracą z Grupą Metrohouse. Od początku 2020 roku dołączyło do sieci 38 nowych partnerów franczyzowych, dzięki czemu obecnie w sieci działa ponad 800 agentów i ponad 1000 ekspertów finansowych, mówi Agata Korzeniewska, dyrektor sieci franczyzowej Metrohouse.

Mimo pandemicznego 2020 r. wolumen udzielonych w kraju kredytów hipotecznych przekroczył 60 mld zł. Jeszcze wyższe wyniki spodziewane są w obecnym roku. Rekordowe zainteresowanie finansowaniem zakupu nieruchomości jest następstwem boomu na rynku. Według opracowania Barometr Metrohouse i Gold Finance w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2021 r. udzielono kredytów hipotecznych na łączną kwotę ponad 39 mld zł. – Jednocześnie rośnie udział w rynku pośredników finansowych posiadających szeroką ofertę produktową, która pozwala na kompleksową obsługę klienta, a co za tym idzie na szybki rozwój struktur Gold Finance posiadającego w swoim portfelu zarówno kredyty hipoteczne, gotówkowe jak i produkty ubezpieczeniowe - mówi Tomasz Przyrowski, prezes zarządu Gold Finance. 

Ekspert Gold Finance czy agent Metrohouse?

Sieć Grupy to ponad 130 biur Metrohouse - największego w kraju pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz Gold Finance - dynamicznie rozwijającego się pośrednika finansowego zajmującego obecnie miejsce w pierwszej piątce na rynku. Tak duża sieć pozwala na dotarcie z ofertą do niemal każdego miejsca w Polsce.  Zarówno wzrost popytu na nieruchomości jak i zmiana świadomości klientów coraz chętnie korzystających z usług pośredników tworzą przestrzeń dla rozwoju istniejących oraz uruchamiania nowych placówek Metrohouse i Gold Finance w całym kraju. Sieci obu marek zapraszają agentów i ekspertów finansowych do współpracy z istniejącymi oddziałami oraz przedsiębiorców chcących uruchomić własne placówki franczyzowe.   

Własny biznes z Metrohouse i Gold Finance

Grupa Metrohouse oferuje swoim partnerom możliwość  wykorzystania synergii obu branż i czerpania zysków z połączenia pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z obsługą finansowania zakupu. Oferta współpracy Metrohouse i Gold Finance jest skierowana zarówno do osób z branży jak i poszukujących nowych obszarów. Doświadczenie w obrocie nieruchomościami i w pośrednictwie finansowym nie jest konieczne ze względu na rozbudowany proces szkoleniowo-wdrożeniowy dla nowych partnerów. Oczekujemy natomiast pełnego zaangażowania w proces uruchomienia i prowadzenia biura z  wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi managerskich i rozwiązań IT oferowanych w ramach Grupy - mówi Agata Korzeniewska, dyrektor sieci franczyzowej Metrohouse.

Gold Finance ma też ciekawą ofertę dla osób z branży pośrednictwa finansowego w ramach  współpracy z siecią mobilną, która działa na terenie całego kraju. Siłą Gold Finance jest stabilność, rozwój i rozpoznawalność oraz niezależność od instytucji finansowych, co dodatkowo zwiększa wiarygodność w oczach klientów -  mówi Grzegorz Felczak, dyrektor rozwoju sieci franczyzowej Gold Finance.

Gwarantem solidnych podstaw biznesowych Grupy Metrohouse jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Budapeszcie właściciel – Duna House Nyrt. – lider w branży pośrednictwa nieruchomości w Europie Środkowej.

Najnowsze wydanie