Przejdź do treści
Aktualności
Motoryzacja

Nowe programy finansowania samochodów

Zalety i wady najpopularniejszych sposobów finansowania samochodów

Autor: Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi coraz chętniej korzystają z możliwości sfinansowania samochodu. Do dyspozycji są naprawdę zróżnicowane opcje, dzięki czemu auta stają się bardziej dostępne dla szerokiej grupy klientów. Oferty takie jak kredyt, leasing i najem dają możliwość wyboru rozwiązania, które najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i budżetowi.

a

Zacznijmy od znanej wszystkim formie finansowania, jaką jest kredyt. Jako Volkswagen Financial Services oferujemy jego 2 rodzaje dla klientów indywidualnych: KLASYCZNY oraz JAK ABONAMENT. Pierwszy cieszy się popularnością szczególnie wśród osób, które wybrały już swój wymarzony samochód i nie mają zamiaru go zmieniać. Klient w trakcie trwania umowy po prostu spłaca całą wartość pojazdu i na koniec staje się jego właścicielem. Trzeba tylko zwrócić uwagę, że gdy w końcu nadejdzie czas na sprzedaż, samemu odpowiada się za utratę wartości pojazdu w wyniku jego starzenia się lub ewentualnych wypadków. Z kolei w drugim rozwiązaniu, czyli kredycie JAK ABONAMENT, spłaca się jedynie przewidywaną utratę wartości samochodu w trakcie trwania umowy. W związku z tym raty są niższe. Klient ma na koniec dwie możliwości – albo wybiera kolejne auto w ramach nowej umowy, albo spłaca wartość końcową obecnego samochodu i dalej go użytkuje.

W przypadku firm polecanym sposobem finansowania auta jest leasing. Nasi klienci mogą wybrać pomiędzy leasingiem KLASYCZNYM lub JAK ABONAMENT oraz leasingiem z pełną obsługą serwisową

 Najważniejszą cechą tego ostatniego jest fakt, że został stworzony specjalnie z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwia i przyspiesza utworzenie floty pojazdów, a dzięki zapewnionej przez nas obsłudze serwisowej upraszcza dbanie o nienaganny stan techniczny pojazdów. Z leasingu KLASYCZNEGO korzystają przede wszystkim klienci, którzy są zainteresowani sfinansowaniem samochodu i jego wykupem po zakończeniu umowy. Jego dodatkowym plusem jest brak rocznego limitu kilometrów. Oferta leasingu JAK ABONAMENT oznacza spłatę jedynie prognozowanej utraty wartości auta podczas jego użytkowania, a nie jego całej wartości.

Wyjątkowo ciekawy jest produkt NAJEM – ponieważ w stałej miesięcznej opłacie zawarto ubezpieczenie, serwis, assistance, przeglądy, pomoc w przypadku szkody, auto zastępcze, a także opcjonalnie pakiet opon

Klient zyskuje całkowity komfort na drodze, bo nasi doradcy zawsze pomogą, cokolwiek wydarzy się z samochodem.

Przykłady finansowania wybranych modeli, pokazać jego wartość i raty wynajmu/kredytu/leasingu

Volkswagen Financial Services oferuje szeroki wachlarz produktów finansowych dla wszystkich marek z Grupy Volkswagen. Warto podać konkretny przykład i przyjrzeć się tej najmłodszej – marce CUPRA. Model Formentor o wartości 135 400 zł brutto można sfinansować m.in. oferowanym przez VW FS Kredytem KLASYCZNYM. To oferta dla tych, którzy chcą jeździć samochodem przez wiele lat i po zakończeniu umowy mieć go dla siebie. Rozkładając spłatę na 48 miesięcy i uiszczając 30-procentowy wkład własny, miesięczna rata kredytu wyniosłaby 2 359 zł brutto. A to wszystko bez limitu kilometrów. Dostępny jest także Kredyt JAK ABONAMENT – rata jest niższa niż w tradycyjnym kredycie, a samochód można co kilka lat wymieniać na nowy lub też spłacić całkowicie. Rata za model CUPRA Formentor z umową rozłożoną na 4 lata i z 30-procentowym wkładem własnym, w tym przypadku wyniosłaby 1058 zł brutto, uwzględniając 10 tys. km rocznego limitu.

Samochody marki CUPRA dostępne są także w leasingu dla przedsiębiorców. Volkswagen Financial Services oferuje leasingi w wariantach analogicznych do kredytów: KLASYCZNY i JAK ABONAMENT. W przypadku pierwszego spłaca się całą wartość samochodu w elastycznych ratach, a po zakończeniu finansowania można dalej nim jeździć lub podjąć decyzję o odsprzedaży. Drugi natomiast oferuje o wiele niższe raty, ponieważ spłaca się jedynie przewidywaną utratę wartości auta. Przykładowo 36-miesięczne finansowanie CUPRY Leon o wartości 130 000 zł brutto, z 20-procentowym wkładem własnym, w Leasingu KLASYCZNYM wynosić będzie 2 475 zł netto miesięcznie. Całkowita suma opłat wynosi tylko 103%. Leasing JAK ABONAMENT przy takich samych parametrach wyniósłby 867 zł netto, uwzględniając 10 tys. km rocznego limitu.

Do wyboru jest jeszcze trzecia opcja – NAJEM. W stałej miesięcznej opłacie jest tu wszystko, co potrzebne do mobilności: ubezpieczenie, serwis, assistance, przeglądy, pomoc w przypadku szkody, auto zastępcze bez limitu, a opcjonalnie także pakiet opon. Dzięki temu o nic nie trzeba się martwić i można skupić się wyłącznie na najprzyjemniejszych aspektach posiadania samochodu. Na przykład CUPRY Born, która przy wartości 204 800 zł brutto w ofercie NAJEM kosztować może 3 631 zł brutto miesięcznie. Cena taka dotyczyłaby umowy na 36 miesięcy, przy 10-procentowej opłacie początkowej i limicie rocznym 10 tys. km.

Najnowsze wydanie