Przejdź do treści
Aktualności
Motoryzacja

Škoda Octavia w najnowszym wydaniu

Škoda Auto zaprezentowała odświeżone wersje Liftback i Combi swojej kultowej Octavii. Z ponad 7 milionami sprzedanych egzemplarzy jest to zdecydowanie najlepiej sprzedający się model marki. 

Czwarta generacja Škody Octavia otrzymała odświeżony wygląd, który obejmuje zmieniony grill Škody i nowe reflektory Matrix LED drugiej generacji. Bogate wyposażenie obejmuje w standardzie takie funkcje, jak dwustrefowy system Climatronic czy 10-calowy cyfrowy zestaw wskaźników Digital Display (dostępny w późniejszym terminie). Ponadto zwiększono udział ekologicznych materiałów we wnętrzu. Aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia podczas prowadzenia pojazdu, chatbot ChatGPT oparty na sztucznej inteligencji zostanie zintegrowany z asystentem głosowym Laura w 2024 r. w ramach aplikacji MyŠkoda. Dodatkowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne.

Nowa struktura zaaranżowania wnętrza pojazdu zapewnia dodatkowe opcje indywidualizacji. Podzielona jest na cztery poziomy wyposażenia Essence, Selection, Sportline oraz RS i oferuje aż dziewięć opcji designu. W odświeżonej Škodzie Octavia, znalazły się nowe tapicerki, wykończenia i wzory paneli drzwiowych. W niektórych z dziewięciu opcji designu Škoda wykorzystuje materiały zrównoważone, m.in. tkaniny z recyklingu w Lodge i Sportline Design Selections, a także skórę poddaną zrównoważonej obróbce w Suite Design Selection.

Galeria

Najnowsze wydanie