Przejdź do treści
Aktualności

VELUX Liderem Rynku Stolarki 2023

Centrum Analiz Branżowych po raz kolejny przyznało firmie VELUX Polska tytuł Lidera Rynku Stolarki 2023 w kategorii Okna dachowe. Natomiast tytuł Lidera Rynku Okien drewnianych otrzymała spółka siostrzana Dovista.

To wyróżnienie zostało przyznane w oparciu o wyniki sprzedaży uzyskane w poprzednim roku. Grupa VELUX i spółki siostrzane mają bardzo duży wkład w rozwój branży stolarki w Polsce. Ich przychody ze sprzedaży stanowią około jednej piątej całego polskiego eksportu okien.

Tytuł Lidera Rynku Stolarki 2023 został przyznany podczas uroczystej Gali Liderów Stolarki, która była zwieńczeniem pierwszego dnia Ogólnopolskiego Forum Stolarki. Wyróżnione zostały przedsiębiorstwa przodujące w poszczególnych kategoriach produktowych i w poszczególnych regionach naszego kraju. Pamiątkowy dyplom w imieniu VELUX Polska odebrała Aleksandra Stępniak, Public Affairs Manager.

a

Lider Rynku Stolarki to prestiżowy ranking organizowany od lat przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, która specjalizuje się w analizie rynku stolarki w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedaży firm z sektora stolarki. Tegoroczna Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się 25 października 2023 roku w Hotelu Windsor w Jachrance, dyplomy wręczono w 3 głównych segmentach, jakimi są: Lider wśród dostawców, Lider rynku bram, a także Lider wśród producentów okien i drzwi.

Oprócz ważnego wyróżnienia branżowego firma VELUX otrzymała w październiku nagrodę przyznaną przez UN Global Compact Network Poland, za efektywną współpracę w ramach wspólnie realizowanych programów. Uroczysta Gala United Nations Day, podczas której Przemysław Pokorski, Dyrektor Rynku VELUX Polska odebrał nagrodę, odbyła się 24 października 2023 r., w Pałacu Konstantego Zamoyskiego w Warszawie.

3

Gala United Nations Day to coroczne podsumowanie działań realizowanych przez UN Global Compact Network Poland bazujących na 10 zasadach odnoszących się do celów zrównoważonego rozwoju. VELUX swoją działalnością aktywnie wspiera większość, bo 11 z 17 celów zrównoważonego rozwoju, w tym w sposób szczególny koncentruje się w swojej działalności na celach 3, 11 i 13, czyli dotyczących dobrego zdrowia i jakości życia, zrównoważonych miast i społeczności oraz działań w dziedzinie klimatu.

Nagrody przyznane firmie VELUX są potwierdzeniem ogromnej kontrybucji w branżę stolarki okiennej, gdzie od lat wpływamy na jej rozwój w Polsce, jak również naszego zaangażowania na rzecz wsparcia celów zrównoważonego rozwoju. Jako ważny gracz na rynku okien w Polsce i na świecie VELUX stara się stawiać czoła wyzwaniom współczesnego świata związanym ze zmianą klimatu, środowiska oraz wpływać na poprawę jakości życia ludzi - komentuje Przemysław Pokorski, Dyrektor Rynku VELUX Polska.

 

Najnowsze wydanie