Przejdź do treści
Aktualności

Wójt Gminy Chełmża nominowany do nagrody EKOINSPIRACJA 2024

W ramach programu „Odpowiedzialnie z Naturą” nominowany do nagrody redakcji BUSINESS MAGAZINE oraz EKORYNEK.COM został wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki za inwestycję w rozwój OZE w regionie kujawsko-pomorskim. 

To pierwsza samorządowa farma fotowoltaiczna w regionie, źródło zielonej energii dla mieszkańców gminy Chełmża. Blisko 1800 paneli o łącznej mocy 1 MW jest skupionych na powierzchni ok. 1,5 ha. Wyprodukowana energia daje nam olbrzymi komfort, ponieważ praktycznie zapewnia niezbędne zasilanie dla wszystkich obiektów komunalnych gminy-podkreśla wójt gminy Jacek Czarnecki.

Nagroda w programie „Odpowiedzialnie z Naturą” jest związana z wyróżnieniem EKOINPIRACJA, które reaktywujemy w tym roku – mówi redaktor naczelny BUSINESS MAGAZINE Robert Gołaszewski - Ekoinspiracja to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce, a także jedno z największych na rynku wydarzeń propagujących idee zrównoważonego rozwoju. W ramach tej inicjatywy wyróżniane są  ekologiczne marki i produkty oferowane na polskim rynku, a także firmy, instytucje oraz jednostki samorządu terytorialnego  zaangażowane na rzecz poszanowania środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju. Inwestycja w OZE w Gminie Chełmża to przykład, który doskonale wpisuje się w idee zrównoważonego rozwoju, więc nominacja dla wójta gminy Pana Jacka Czarneckiego jest jak najbardziej uzasadniona, podkreśla Robert Gołaszewski

Program Ekoinspiracja składa się z  kilku etapów. Pierwszym są nominacje redakcyjne magazynu „Business Magazine” oraz portalu ekorynek.com, gdzie zidentyfikowano, zweryfikowano, a następnie wyróżniono godłem Ekoinspiracje wybrane firmy, podmioty oraz osoby. W drugim etapie wszystkie wyróżnione osoby i firmy zostają zaprezentowane w ogólnopolskim plebiscycie.

Najnowsze wydanie