Przejdź do treści

Arkadiusz Nowiński

Head of EMEA Volvo Cars

Arkadiusz Nowiński pracuje w Volvo od niemal 20 lat, jako pierwszy Polak w tej firmie  objął stanowisko lidera całego regionu EMEA, obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Arkadiusz Nowiński obejmie stanowisko Head of EMEA Offer & Launch. Jednocześnie pozostanie na stanowisku prezesa Volvo Car Poland, które piastuje od ponad 12 lat. W swojej nowej roli będzie odpowiadał za szereg strategicznych obszarów biznesowych w 66. krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Odpowiedzialność za rynki 66. krajów

Head of EMEA Offer & Launch to najwyższe jak dotąd stanowisko, na które awansowano pracownika z Volvo Car Poland. Obejmując je, Arkadiusz Nowiński będzie odpowiadał za szereg procesów biznesowych, w tym za strategię cenową, ofertę produktową, akcesoriów, produktów finansowych i szeregu usług pokrewnych, mających bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. Jednym z jego najważniejszych zadań w najbliższej przyszłości będzie wprowadzenie zelektryfikowanych modeli Volvo na rynkach rozlokowanych na trzech kontynentach. Będzie raportował do Björna Anwalla odpowiedzialnego za EMEA & Global Commercial Operations.

Droga do awansu

Na awans polskiego prezesa miały wpływ osiągane przez niego wyniki. W ciągu dziesięciu lat kierowania polskim oddziałem firmy potroił jej sprzedaż i czterokrotnie zwiększył jej przychody. Dzięki jego decyzjom firma Volvo Car Poland przez wiele lat z rzędu biła rekordy sprzedaży awansując z odległej pozycji aż do pierwszej dziesiątki największych rynków EMEA.

Bardzo cieszę się z mojego awansu, ale nie byłby on możliwy bez ciężkiej pracy mojego zespołu i całej sieci dealerskiej. Gdy obejmowałem kierowanie Volvo Car Poland sprzedaż na poziomie 10 000 aut rocznie wydawała się czystą abstrakcją. Osiągnęliśmy go rok temu, czyli dwa lata przed zakładaną datą. Zdobyte przeze mnie doświadczenia będę wykorzystywał do dalszego umacniania pozycji Volvo Cars, ale tym razem nie tylko w Polsce, ale aż w 66 krajach – powiedział Arkadiusz Nowiński.  

Resume

Arkadiusz Nowiński związany jest z Volvo Car Poland od 2004 roku. Od 2007 roku był Finance Managerem, by w drugiej połowie 2008 roku objąć kierownictwo nad Volvo Auto Polska (dziś Volvo Car Poland). Wcześniej pracował w jako konsultant w polskim oddziale KPMG w dziale Banking&Financial Services oraz w londyńskim biurze Grand Thornton.   

Arkadiusz Nowiński jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Poza rodziną, która jest dla niego najważniejsza, lubi aktywne spędzanie wolnego czasu.  Amatorsko uprawia kolarstwo szosowe, biega, pływa, jeździ na nartach i żegluje. Ma na koncie starty w maratonach i triathlonach. Zdobył także uprawnienia sternika morskiego.

Najnowsze wydanie