Przejdź do treści
Aktualności
Turystyka

Kiedy najlepiej planować i rezerwować wakacje 2023?

Zakończenie tegorocznego sezonu wakacyjnego to doskonały moment, by zacząć myśleć  o kolejnym. Wakacje 2023 przynoszą wiele znaków zapytania: kiedy najlepiej rezerwować i czy będzie można liczyć na oferty last minute? Co daje rezerwacja w przedsprzedaży? Wszystko, co chcesz wiedzieć o planowaniu i rezerwacji urlopu na lato 2023, znajdziesz w poniższym artykule.

Wakacje 2023 – kiedy je zaplanować?

2

Wybór odpowiedniego kierunku, hotelu, opcji wyżywienia, planowanie atrakcji na miejscu i przygotowanie się do wyjazdu – organizacja wakacji to czasochłonne przedsięwzięcie. Dlatego najlepiej zacząć myśleć o przyszłorocznych wakacjach już teraz. Od momentu pierwszych poszukiwań do rezerwacji mija zwykle sporo czasu, a przecież najprzyjemniejszym momentem przed urlopem jest właśnie odliczanie do niego.

Dwie najczęściej wybierane strategie zakupowe to rezerwacja najlepszych ofert w przedsprzedaży oraz wyczekiwanie na zakup w ostatniej chwili. Obie mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Rezerwujący last minute liczą na duże obniżki cen ofert z wylotami za kilka dni lub nawet za kilkanaście godzin. Ci, którzy kupują wakacje tuż po publikacji ofert na kolejny sezon wakacyjny, chcą mieć duży wybór hoteli i wycieczek, rabaty oraz dodatkowe ubezpieczenia, gwarancje i pakiety benefitów.

2

Przedsprzedaż – czy to się opłaca?

Z uwagi na wahania cen paliwa, szalejącą inflację i niestabilne kursy walut, już w tym roku prawdziwe last minute należało do rzadkości. Wakacyjne oferty szybko drożały, a Ci, którzy zarezerwowali je w przedsprzedaży, oszczędzali nawet ponad 1000 zł. Prawdopodobne jest, że ten sezon będzie wyglądał tak samo. To pierwszy powód, dla którego warto kupować w przedsprzedaży.

Kolejne to szereg korzyści, jak dodatkowe gwarancje, np. Gwarancja Niezmienności Ceny, dzięki czemu nie musisz obawiać się o zmianę kosztu imprezy turystycznej przez wzrost kursu walut czy cen paliwa. Touroperatorzy oferują także kilkudziesięcioprocentowe zniżki plus dodatkowo te dla stałych klientów, preferencyjne warunki rezygnacji i zmian w rezerwacji, dzięki którym nie musisz się bać, że wydarzy się coś nieoczekiwanego, a Twoje wakacje i pieniądze przepadną. W końcu, kupując wakacje wcześniej, możesz wybierać z szerokiej oferty najlepszych hoteli i wycieczek.

Wśród polskich biur podróży takie benefity oferuje m.in. biuro podróży Itaka, które oferuje niską, 15-procentową zaliczkę, a resztę kwoty dopiero na 22 dni przed wyjazdem, do 46% zniżki, specjalne warunki rezygnacji i zmian w rezerwacji do 22 dni przed wyjazdem oraz Gwarancję Niezmienności Ceny do dnia wyjazdu. Koniecznie poznaj ich ofertę wakacji do krajów bliskich i dalekich, egzotycznych wczasów oraz ciekawych wycieczek objazdowych. Najlepsze oferty na Lato 2023 zarezerwujesz TUTAJ.

Jaki kierunek wybrać na przyszłoroczny urlop?

Jak co roku, wśród najpopularniejszych kierunków na wakacje królować będą Turcja, Grecja i Hiszpania. Jednak od kilku sezonów Polacy chętnie wybierają równie atrakcyjne, ale jeszcze nie tak znane kraje. Dzięki temu podczas wakacji mają szansę uniknąć turystycznych tłumów i zapłacić nieco mniej. Mowa o takich krajach, jak ciekawa i zachwycająca swoimi plażami Albania, Bułgaria z pięknymi zabytkami i doskonałą kuchnią czy słynąca ze swojego piękna, krystalicznie czystej wody i możliwości wakacji z dojazdem własnym – Chorwacja. W czołówce krajów, które warto wybrać na urlop w przyszłym roku, jest słoneczna Italia oferująca piękne plaże, znakomite jedzenie, klimat la dolce vita i mnóstwo światowej klasy zabytków.

Jesteś w teamie last minute czy przedsprzedaż? Wolisz polowanie na niskie ceny czy duży wybór, pewność oferty, zniżki i dodatkowe korzyści? Niezależnie od tego, do której drużyny się zaliczasz, już teraz zaplanuj niezapomniane wakacje na lato 2023.

Najnowsze wydanie