Przejdź do treści
Aktualności
Motoryzacja

Jakie SUV-y proponuje Renault?

Wyróżnione tytułem The Car of the Year - Renault Scenic E-Tech 100% electric, które miało premierę w kwietniu br. Scenic to auto rodzinne i zarazem kompaktowe, wyposażone w innowacyjne technologie, posiada intuicyjny system multimedialny openR link ze zintegrowanymi usługami Google i ponad 50 aplikacjami oraz zapewnia zasięg do 625 km. Scenic będzie dostępny w salonach już w czerwcu.

q


Swój debiut rynkowy miało niedawno Renault Espace E-Tech full hybrid, ponadczasowy model marki, 7- lub 5-miejscowy SUV oferujący luksus dużej przestrzeni i komfortowe wnętrze. Z początkiem roku wprowadziliśmy nową odsłonę Arkany, SUV-a coupe z segmentu C, charakteryzującego się przestronnością SUV-a i sportową elegancją.

q

Kolejny SUV to Renault Austral ze swoim atletycznym designem i silnikiem hybrydowym o mocy 200 KM oraz najnowszym oprogramowaniem pokładowym. W ofercie jest także doceniane przez użytkowników jako samochód dla aktywnych Renault Captur, którego najnowsza odsłona została zaprezentowana w kwietniu br.


W segmencie D wprowadzamy nowy, duży dynamiczny SUV coupe o muskularnej linii, Renault Rafale E-Tech full hybrid, który w lipcu pojawi się w salonach, w Polsce. Rafale jest samochodem bogato wyposażonym w standardzie, oferującym oszczędny, 200-konny silnik hybrydowy oraz wielotrybową automatyczną skrzynię biegów, dzięki czemu Renault Rafale znajduje się w czołówce swojego segmentu pod względem wydajności, zarówno zasięgu auta, który wynosi do 1100 km, a także niskiej emisji CO₂. Rafale wyróżnia się innowacyjnym, panoramicznym szklanym dachem solarbay® ze zmienną przezroczystością, który można rozjaśnić lub przyciemnić na żądanie i który możemy obsługiwać także głosowo. A pod koniec roku Renault zaoferuje również bardziej dynamiczną wersję, Rafale E-Tech 4x4 300 o mocy 300 KM, która zagwarantuje jeszcze większą przyjemność z jazdy i będzie wyposażona w dodatkowy silnik elektryczny na tylnej osi.

a

Bardzo dużym powodzeniem w Polsce cieszy się również ikona marki Dacia – Duster, którego nowa generacja właśnie pojawiła się na rynku i będzie dostępna w salonach niebawem, bo w czerwcu. Duster może poszczycić się najlepszym w swojej klasie stosunkiem ceny do parametrów użytkowych. Ten rodzinny i wszechstronny SUV posiada teraz jeszcze bardziej przestronne wnętrze i cały szereg nowych, unikatowych elementów wyposażenia. W 2023 roku Duster poprzedniej generacji zajął drugie miejsce na rynku w segmencie SUV B+ oraz trzecie w sprzedaży do klienta indywidualnego.

Janusz Chodyła

Attache prasowy

a

 

 

Najnowsze wydanie