Przejdź do treści
Aktualności
Lifestyle

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Płock 2024

Rok temu będąc na Mistrzostwach Polski w Ostrołęce byliśmy zachwyceni tym co zobaczyliśmy na miejscu, jednak w tym roku Płock zachwycił nas jeszcze bardziej. Doskonałe zabezpieczenie: 200 policjantów na trasach, strażacy, strażnicy miejscy - bezpieczeństwo na najwyższym poziomie! A na trasie strefy kibica, telebim przy Wzgórzu Tumskim z transmisją z wyścigów i transmisja online, którą śledziło ponad 300 000 widzów.

q

Od wielu lat słyszymy, że polskie kolarstwo chyli się ku upadkowi. Wiele wyścigów z polskiego kalendarza wypada, tym bardziej cieszymy się, że możemy być świadkiem kolejnych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które już po raz trzeci organizował Dariusz Banaszek wraz ze swoim zespołem. 

q

Dariusz Banaszek – dyrektor tegorocznych mistrzostw razem ze swoim teamem dokonali czegoś niemożliwego. Zafundowali sobie prawdziwy kolarski maraton organizując od 12 do 16 czerwca międzynarodowy wyścig UCI "Tour de Kurpie" a już dwa dni później mogliśmy spotkać się z nimi ponownie tym razem w Radzanowie w powiecie Płockim gdzie 19.09.2024 rozpoczynały się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.

q

Muszę przyznać, że ciężko mi jest powstrzymać wzruszenie. Nawet w największych marzeniach nie spodziewałem się takiego zakończenia  - mój syn, w dniu ojca wygrał wyścig Elite ze startu wspólnego, dzięki czemu w ekipie nadal mamy Mistrza Polski. To ogromny prezent dla mnie, ale także dla całego naszego zespołu w podziękowaniu za organizację kolejnego pięknego wyścigu kolarskiego. 

q

Jestem też bardzo wdzięczny mojemu teamowi z którym organizuje te wyścigi bo wiem ile pracy muszą włożyć by te wydarzenia wyglądały tak jak obecnie. Pracują po kilkanaście godzin na dobę by wszystkiego dopilnować. To dzięki wspólnemu wysiłkowi polscy kibice mają okazję podziwiać najlepszych kolarzy i kibicować im na żywo. Chciałbym podziękować także wszystkim służbom (policji, strażakom i służbom miejskim) za tak wspaniałe zabezpieczenie, dzięki ich wsparciu mogliśmy rozegrać bezpiecznie kilkanaście wyścigów nie zamykając jednocześnie ruchu w całym mieście. Dziękuję wszystkim, którzy wspólnie ze mną przygotowali tą imprezę – podsumował bardzo wzruszony Dariusz Banaszek, dyrektor Mistrzostw Polski.

q

Zobaczcie naszą relację z tego wydarzenia a więcej informacji i pięknych zdjęć znajdziecie na naszej stronie.

A już w sierpniu zapraszamy na kolejny wyścig organizowany przez zespół Dariusza Banaszka, czyli Tour Bitwa Warszawska UCI 2.2 - gdzie znów będzie okazja podziwiać polskich i zagranicznych kolarzy.

Galeria

Najnowsze wydanie