Przejdź do treści
Aktualności
Motoryzacja

Mitsubishi Motors wprowadza nowego OUTLANDERA PHEV

Mitsubishi Motors Europe nadal rozszerza swoją gamę modeli i inwestuje w rynek europejski. Mitsubishi Motors, opierając się na rynkowych fundamentach, jakie aktualnie buduje wprowadzenie do sprzedaży modelu ASX nowej generacji oraz zbliżająca się jesienna premiera nowego Mitsubishi COLT, zdecydowało się wprowadzić w Europie w roku 2024 flagowego Outlandera PHEV.

Wielokrotnie nagradzane nowe Mitsubishi Outlander PHEV, które ma zostać opracowane dla Europy, potwierdza przywiązanie marki do wzorcowego rynku europejskiego, na którym firma będzie rozszerzać swoją ofertę, wprowadzając modele zelektryfikowane w kluczowych segmentach.

Wprowadzenie Outlandera PHEV jest potwierdzeniem zaangażowania Mitsubishi Motors w obecność na rynku europejskim, stanowi też nowy, ważny krok w naszym planie produktowym, dzięki któremu wracamy do głównego europejskiego segmentu SUV-ów segmentu D” – powiedział Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe. „Trzy poprzednie generacje Outlandera sprzedały się w Europie w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy od wprowadzenia na rynek w 2003 roku. Flagowy nowy Outlander będzie 4. generacją, a dzięki wielokrotnie nagradzanemu wzornictwu i technologii wprowadzi markę w Europie w nowy wymiar – dodaje Krol

 Flagowy Outlander PHEV z segmen D-SUV zostanie opracowany z myślą o europejskim rynku i wprowadzony w roku 2024 będzie wyposażony w zaawansowany układ 4x4 Plug-in Hybrid drugiej generacji, stworzony przez Mitsubishi Motors dla modeli elektrycznych, z dwoma silnikami elektrycznymi napędzającymi obie osie i w osławiony w rajdach system kontroli napędu Super-All Wheel Control.

Mitsubishi Outlander PHEV korzysta z założeń pionierskiego SUV-a plug-in hybrid pierwszej generacji, który od momentu wprowadzenia na rynek w 2013 roku sprzedał się w Europie w liczbie 200 000 egzemplarzy. Rodzinny SUV nowej generacji zdobył w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 20 nagród*, doceniających jego stylistykę i rozwiązania techniczne.

Nadwozie nowego Mitsubishi Outlandera PHEV będzie odzwierciedleniem języka projektowego Mitsubishi Motors. Linie boczne wyrażają trwałość i są zgodne z koncepcją Sculpted Solidity. Z przodu widzimy motyw Dynamic Shield a design tyłu auta wyróżnia unikalny sześciokątny wzór tyłu zawarty w koncepcji Hexaguard Horizon. Wszystkie te elementy budują wizualne odczucie bezpieczeństwa i siły. Projekt wnętrza łączy w sobie wysoką jakość, funkcjonalność i japońskie rzemiosło, podkreślające jego luksusowy charakter.

W nowym Outlanderze PHEV znajdziemy europejską wersję zaawansowanego układu napędowego Plug-in Hybrid drugiej generacji, stworzonego przez Mitsubishi Motors dla modeli elektrycznych, wyposażonego w dwa silniki elektryczne napędzające obie osie i w dopracowany w sportach motorowych system kontroli Super-All Wheel Control. Sprawdzona technologia PHEV pierwszej generacji firmy Mitsubishi Motors została bardzo dobrze przyjęta przez klientów w Europie – zarówno w poprzednim Outlanderze PHEV, jak i w Eclipse Cross PHEV, wprowadzonym w 2021 roku.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV będzie wyposażone w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy i funkcje informacyjno-rozrywkowe, dzięki czemu zaoferuje pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności.

Nowy Outlander PHEV pojawi się w Europie w 2024 roku.

Dane dotyczące europejskiej sprzedaży detalicznej od 2003 r. (egz.)

                                                     Spalinowe                PHEV                         ŁĄCZNIE (sprzedaż skumulowana)

1generacja                                 44 565                     44 565

2generacja                                 140 743                   140 743

3generacja                                 128 583                   199 843                    328 426

ŁĄCZNIE                                                                                                        513 734


Eclipse Cross PHEV                                                                                        39 822

* Ponad 20 nagród przyznanych Outlanderowi i Outlanderowi PHEV w uznaniu innowacyjności technologicznej i stylistycznej

Najnowsze wydanie